Саакашвілі написав Порошенкові лист із пропозицією помиритися – ЗМІ

За словами джерела INSIDER, причиною зміни риторики екс-президента Грузії, лідера партії “Рух нових сил” Михайла Саакашвілі стосовно президента України Петра Порошенка стала загроза екстрадиції політика.

Екс-президент Грузії, лідер партії “Рух нових сил” Михайло Саакашвілі написав лист президенту України Петрові Порошенку з пропозицією помиритися. Про це повідомляють джерела INSIDER.

“Через посла ЄС він пропонує зупинити марші і зняти намети в обмін на деескалацію”, – сказав співрозмовник видання серед чиновників.

За його словами, причиною зміни риторики Саакашвілі стала загроза його екстрадиції до Грузії.

Інше джерело INSIDER зазначило, що до кінця року мають завершитися всі суди, що стосуються надання Саакашвілі політичного притулку в Україні та дозволу політику на постійне проживання в країні.

Співрозмовник не відкидає перегляду рішення міграційної служби, яка дозволила Саакашвілі перебувати в Україні лише до березня 2018 року.

Саакашвілі набув громадянства України у травні 2015 року, коли його було призначено на посаду голови Одеської облдержадміністрації. 7 листопада 2016 року він оголосив, що подає у відставку, і звинуватив українську владу в підтримці корупційних кланів.

26 липня 2017 року, коли Саакашвілі перебував у США, Державна міграційна служба України повідомила, що президент Петро Порошенко видав указ про позбавлення українського громадянства Саакашвілі. Політик заявив, що рішення президента є результатом “договірняка” між “олігархічними кланами” Порошенка та екс-прем’єра Грузії Бідзіни Іванішвілі.

5 вересня Україна отримала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, взяття під варту та екстрадицію Саакашвілі, проти якого в Грузії відкрито кримінальні справи.

10 вересня Саакашвілі зумів повернутися до України.

11 вересня адвокат Саакашвілі звернувся до Державної міграційної служби з проханням про надання політику політичного притулку в Україні. 24 жовтня в Держміграційній службі повідомили, що прохання Саакашвілі було подано з порушеннями.

29 жовтня політик під час віче біля будівлі Верховної Ради повідомив, що оскаржив указ президента про втрату українського громадянства у Вищому адміністративному суді України.

Увечері 8 грудня Саакашвілі затримали в Києві і помістили в ізолятор тимчасового тримання. Його підозрюють в отриманні з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. Прокуратура вимагала для політика запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслета.11 грудня Печерський райсуд Києва вирішив відхилити клопотання обвинувачення івідпустив Саакашвілі в залі суду. Прокуратура подала апеляцію на це рішення суду першої інстанції.

15 грудня екс-президент Грузії заявив, що готовий домовлятися з Порошенком, оскільки вони обоє мають бути на одній стороні.

 

http://gordonua.com/ukr/news/politics/saakashvili-napisav-poroshenko-list-z-propozitsijeju-pomiritisja-zmi-222403.html