Розроблена самовідновлювальна шкіра, яка імітує справжню

Дослідники зі Стенфордського університету розробили багатошарову синтетичну електронну шкіру, здатну «загоювати рани». Покриття розпізнає пошкодження і виконує пошарове відновлення. Матеріал імітує природні процеси в живих шкірних покривах.

Різні верстви покриття володіють різними властивостями. Наприклад, одна з них може «відчувати» зміну температури, інша — тиск і так далі. Такі багатошарові матеріали можуть імітувати різноманіття властивостей і чутливість природної шкіри.

Інженери використовували матеріали з силікону і поліпропіленгліколя для створення свого багатошарового покриття. Воно може розтягуватися, як людська шкіра, не розриваючись, а магнітні властивості дозволяють шкірі само вирівнюватися.

Коли матеріал нагрівається, він розм’якшується, перш ніж повернутися в свій нормальний стан. А при пошкодженні — він може відновитися всього за 24 години при нагріванні до 70 °C. При цьому магнітні властивості встановлюють зв’язки між окремими шарами, зберігаючи характеристики багатошарового покриття.

Дослідники вважають, що розробка відкриває можливості для створення справжніх людиноподібних роботів. Чутлива шкіра з одного боку допоможе їм краще орієнтуватися в просторі і виконувати завдання, а з іншого — робить їх більш безпечними при роботі разом з людьми, дає їм можливість передбачити і запобігати нещасним випадкам.

Джерело: “Цікавості”