Розпочався Синод Вселенського патріархату, на якому мають затвердити текст томосу для УПЦ

Офіційне повідомлення про надання автокефалії Українській православній церкві та про дату проведення об’єднавчого собору українських православних єпископів з’явиться 29 листопада після завершення Синоду Вселенського патріархату, який розпочався у вівторок, 27 листопада, повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

«У четвер, 29 листопада, після завершення Синоду буде офіційне повідомлення, і воно буде остаточною крапкою в цьому процесі», – сказав Павленко журналістам у вівторок у Стамбулі, де розташована резиденція Вселенського патріархату, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що на засіданні Синоду 27-29 листопада мають затвердити текст томосу. Після того, як текст документа про автокефалію затвердять, має відбутися об’єднавчий собор, на якому буде оголошено про створення в Україні незалежної Церкви.

«На цьому соборі буде обраний предстоятель цієї церкви, і він вирушить до Константинополя для того, щоб його [томос] отримати», – сказав радник президента.

Він нагадав, що об’єднавчий собор має відбутися в грудні.

Відповідаючи на запитання, чи обговорювалася під час його зустрічей з представниками Вселенського патріархату можливість приїзду Вселенського патріарха Варфоломія до Києва 13 грудня, Павленко сказав: «Ні, такого не передбачається».

Нагадаємо, Вселенський патріархат вирішив надати томос помісній православній церкві в Україні, яку мають створити на об’єднавчому соборі, в якому мають взяти участь єпископи усіх православних церков, що діють в Україні. Надання українському православ’ю автокефалії бойкотує Українська православна церква Московського патріархату. У ній, зокрема, заявили, що каратимуть своїх єпископів за участь в об’єднавчому соборі.

https://zaxid.net/rozpochavsya_sinod_vselenskogo_patriarhatu_na_yakomu_mayut_zatverditi_tekst_tomosu_dlya_upts_n1470739