Росіяни грабують некрополь в окупованій Керчі

На місці давньоруського поселення Корчів, залишки якого знаходяться на Сході окупованого Криму, планують звести черговий бізнес-об’єкт.

Про це в інтерв’ю для кремлівського пропагандистського видання “РИА Новости” заявив керівник незаконних археологічних розкопок Вадім Майко.

За словами чоловіка, днями на території майбутнього будівництва виявили некрополь X-XI століть, який потребує ретельного вивчення спеціалістами.

Санкцію на проведення археологічної експедиції в Керчі видали представники окупаційної адміністрації з так званого “міністерства культури Криму”.

«Чиновники “мінкульту” поставили перед нами завдання дослідити територію Керчі, адже в центрі міста планується будівництво одного важливого об’єкту. Нам потрібно визначити межі культурної спадщини городища Літописний Корчів. Для цього і проводяться земляні роботи, у процесі яких був виявлений могильник. У цілому можу сказати, що знахідка відповідає християнським некрополям Візантійської доби і складається виключно з плитових могил», – зазначив Вадім Майко.

При цьому керівник незаконних розкопок додає, що подальше дослідження потребує чималого фінансування, але навряд в окупантів передбачено нові витрати на подібні заходи.

«Я особисто не знаю, чи продовжать далі вивчати цю важливу археологічну знахідку, бо у плани не входило повністю розкопувати могильник. Для цього необхідно мати додаткові кошти», – уточнив Вадім Майко.

Джерело: “Бастіон”