Росія завдала авіаударів по цивільних об’єктах у Сирії

Російські літаки 2 січня завдали авіаударів по низці об’єктів у контрольованій повстанцями сирійській провінції Ідліб. Про це повідомляє Reuters із посиланням на очевидців та джерела серед повстанців.

Бомби скинули на кілька міст і сіл, тваринницькі та птахівницькі ферми, а також водонапірну станцію, що обслуговує центр провінції, місто Ідліб із населенням понад мільйон людей.

Представник міської служби водопостачання заявив, що внаслідок атаки станцію вивели з ладу.

Заступник регіонального координатора ООН із гуманітарних питань Марк Каттс підтвердив у Twitter, що станцію дуже пошкоджено.

“Подальше руйнування цивільної інфраструктури призведе лише до ще більших страждань мирних жителів. Необхідно припинити напади на цивільних осіб і цивільну інфраструктуру”, – написав він.

Reuters також пише, що 1 січня постраждали тимчасові табори на захід від Ідліба, де мешкають тисячі переміщених сімей. За даними служби цивільної оборони, унаслідок нальотів загинули жінка та двоє дітей, ще 10 цивільних осіб було поранено. У повідомленні йдеться про те, що це сталося внаслідок “серії рейдів”.

Ні представники Росії, ні сирійська армія поки що не коментували повідомлення про авіаудари. Як зазначає Reuters, із листопада в авіанальотах у Сирії “фіксували відносне затишшя”.

Джерело: News Рro