Росія закликає до геноциду українців – резолюція ПАРЄ

Офіційна риторика правлячого режиму Росії, яка використовується задля виправдання повномасштабного вторгнення та агресії проти України, має ознаки публічного підбурювання до геноциду. Вона може свідчити про геноцидний намір знищити цілу українську національну групу або її частину. 

Про це йдеться у резолюції “Правові аспекти та аспект прав людини в агресії Російської Федерації проти України”, яку ухвалила Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ). “Асамблея зазначає, що з’являється дедалі більше доказів того, що російська офіційна риторика, яка використовується для виправдання повномасштабного вторгнення й агресії проти України, так званого процесу “деукраїнізації”, має ознаки публічного підбурювання до геноциду або розкриває геноцидний намір знищити українську націю як таку чи щонайменше її частину”, – йдеться у резолюції.

Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього 1948 року, учасниками якої є як Україна, так і РФ, забороняє пряме і публічне підбурювання до вчинення геноциду і спроби вчинення геноциду, нагадали у ПАРЄ. Також у резолюції міститься згадка “можливого геноциду” в Україні. Зокрема у тексті йдеться про агресивну війну РФ проти України та “звірства, що випливають з неї (воєнні злочини, злочини проти людяності і можливий геноцид)”.

Резолюція містить положення про те, що створення міжнародного спецтрибуналу над злочином агресії проти України не повинно впливати “на здійснення останнім юрисдикції щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності і можливого геноциду, вчинених у контексті тривалої агресії”. У документі також згадується про існування міжнародних і національних механізмів для розслідування, переслідування і, за необхідності, “покарання воєнних злочинів, злочинів проти людяності і можливого геноциду, скоєних під час триваючої війни”.

ПАРЄ нагадала, що всі держави-учасниці Конвенції про геноцид “зобов’язані карати геноцид”. “Згідно з тлумаченням Міжнародного суду, вони також зобов’язані запобігати геноциду і мають відповідний обов’язок діяти, який виникає у той момент, коли держава дізнається чи повинна була дізнатися про існування серйозної загрози вчинення геноциду”, – йдеться у документі.

 

Джерело: Інформаційне агентство ASPI