Росія все одно заплатить

Радник голови правління НАК “Нафтогаз України”, колишній заступник міністра закордонних справ Лана Зеркаль розповіла, що означає рішення Апеляційного суду Парижа. Напередодні суд вирішив, що Арбітражний трибунал в Парижі не мав юрисдикції в справі про незаконно експропрійовані Росією активи “Ощадбанку” в Криму.

Радник глави “Нафтогозу” Лана Зеркаль закликала не реагувати занадто емоційно на новину про рішення Апеляційного суду Парижа щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу у справі про незаконно привласнені Росією активи українського “Ощадбанку” в Криму.  Про це Зеркаль написала в Facebook.

“Пропоную не реагувати на цю новину емоційно, а згадати справу компанії ЮКОС і зрозуміти, що тактика РФ дуже передбачувана і зрозуміла. Вони завжди намагаються затягнути процеси та відстрочити виконання рішення всіма можливими способами. І підручник з описом методів для цього у них не змінюється.  у 2014 році РФ програла справу ЮКОСа. Це була 10-річна тяжба в Міжнародному арбітражі в Гаазі, яка завершилася розгромним рішенням, за яким РФ була визнана винною в експропріації та повинна була виплатити компенсацію в безпрецедентному розмірі – 50 (!) млрд доларів. Звичайно, РФ оскаржила це рішення і через півтора року Окружний суд Гааги скасував рішення Арбітражу, що природно було представлено РФ ключовою Перемогою. Однак, вже в лютому 2020 Апеляційний суд Гааги скасував цю “перемогу” і підтвердив вердикт: Росія повинна заплатити”, – написала  Зеркаль.

Вона також зазначила, такі процеси тривалі й непрості, нам потрібно звикати до повільності міжнародного судочинства і продовжувати захищати як порушені права інвесторів, так і суверенні права України.

“Так, я знаю, як важко чекати і постійно пояснювати, але цього не уникнути”, – зазначила Зеркаль.

 

Джерело: Інформаційне агентство ASPI