Росія відмовляється продовжувати мандат місії ОБСЄ на кордоні з Україною

Росія відмовляється від продовження мандата місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Гуково» й «Донецьк» на кордоні з Україною, які розташовані на ділянці з окупованими територіями Донбасу.

Про це заявила місія США в ОБСЄ.

Нинішній мандат діє до 30 вересня 2021 року. 2 вересня на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні представники РФ заявили, що виступають проти його продовження.

Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан наголошує, що США «глибоко жалкують» через таку позицію РФ. Вона зазначає, що раніше представники Росії погоджувалися, що місія ОБСЄ в цих пунктах пропуску є ефективною.

Остріан нагадала, що у 2014 році Росія підписала Мінські угоди, які гарантують «постійний моніторинг українсько-російського державного кордону та перевірку з боку ОБСЄ.

«Нинішнє заперечення Росії проти продовження мандату Місії прикордонних спостерігачів виглядає лише останнім у довгій низці невиконаних обіцянок та останньою демонстрацією того, що підтримка позитивних відносин зі своїми сусідами просто не є пріоритетом для Росії», — наголошує Остріан.

У МЗС України назвали таку позицію РФ саботажем імплементації Мінських домовленостей.

«Розглядаємо таке рішення РФ як свідчення її планів продовжувати та збільшувати постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, що може спричинити подальшу ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту», — йдеться у заяві МЗС.

Що передувало?

У травні 2021 року Росія завадила звичайному продовженню мандата місії ОБСЄ на прикордонних пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк» на кордоні з Україною і скоротила його з чотирьох до двох місяців. У липні його знову продовжили на два місяці — до 30 вересня.

Джерело: “Громадське”