Росія не має права голосу

Рішення щодо членства України в НАТО буде прийматися виключно членами альянсу без огляду на позицію Росії.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу за підсумками саміту НАТО в Брюсселі 14 червня.

“Надзвичайно важливо підкреслити, що кожна нація має право вибирати свій шлях. І це включає те, частиною яких заходів щодо забезпечення безпеки вона хоче бути, включно з тим, хоче вона бути членом НАТО чи ні. Меседж полягає в тому, що Україна і 30 союзників вирішать, коли Україна стане членом НАТО. Росія, звичайно, не має права голосу, тому що вона не може ветувати те, що можуть робити сусіди”, – повідомив Столтенберг.

Генсек наголосив, що часи, коли одні держави могли диктувати іншим свою волю, залишилися у минулому.

“Ми не повернемося в часи, коли у нас були сфери впливу, де великі держави вирішували, що маленькі сусіди можуть робити”, – додав Столтенберг.

За підсумками саміту, країни-члени НАТО закликали Росію припинити “дестабілізацію в Україні”.

“Ми закликаємо Росію відмовитися від нарощування військової потужності і припинити обмежувати судноплавство в частинах Чорного моря. Ми також закликаємо Росію припинити перешкоджати доступу до Азовського моря та українських портів. Росія як країна, яка підписала Мінські угоди, несе значну відповідальність в цьому відношенні. Ми закликаємо Росію припинити розпалювати конфлікт, надаючи фінансову та військову підтримку збройним формуванням, які вона підтримує на сході України”, – йдеться у тексті підсумкового комюніке НАТО.

Джерело: “Суспільне”