Різдво святкуватимуть 25 грудня: Верховна Рада змінила дати державних свят

Верховна Рада ухвалила закон № 9431, який змінить дати державних свят в Україні. Він набуде чинності з 28 липня.

Про це повідомляють Телеграм-канали.

Законопроєкт №9431 вносить змін до статті 73 Кодексу законів про працю України, яким скасовано святкування Різдва 7 січня та змінити дати святкування Дня Захисників та Захисниць та Дня Української державності. За відповідне рішення проголосував 241 народний депутат.

Відтепер Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня. Також замість 28 липня День Української Державності святкуватимуть 15 липня, але цього року свято відзначатимуть за старою датою, оскільки зміни набудуть чинності з 28 липня. День захисників і захисниць України та Дені Покрови Пресвятої Богородиці відповідно святкуватимуть 1 жовтня замість 14 жовтня.

«Православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня. Зміна дати святкування Різдва Христового зумовлює необхідність перенесення на тринадцять повних календарних днів дат відзначення Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня) та Дня Захисників і Захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня)», – зазначається у пояснювальній записці.

Нагадаємо, Православна церква України прийняла епохальне рішення – уже з 1 вересня 2023 року вона перейде на новоюліанський календар. Це означатиме, що всі церковні свята із неперехідними, зафіксованими датами змістяться майже на два тижні назад.

Джерело: “Великий Київ”