Реконструкція Голосіївського парку: що заплановано

Цього року в Києві стартує перша черга благоустрою парку імені Рильського в Голосіївському районі. Роботи розпочнуть біля озера та зеленої зони з боку готелю Мир і Довженко Центру.

Керівництво Київзеленбуд в коментарях сайту Сегодня розповіло, що реконструкція не буде занадто помпезною, адже парк імені Рильського є частиною Національного природного парку Голосіївський.

У планах – благоустрій берега першого озера Оріхуватського каскаду ставків.

«Тут буде тільки рослинність і дерева – ніякого бетону й асфальту! Вхідна група включає в себе невелику парковку. Будівля ресторану, який нині там розміщений – приватна власність, тому заклад там залишиться. Територія вхідної групи буде наповнена великою кількістю рослин, які цвітуть у різні пори року – навесні, влітку і восени», – розповідає гендиректор Київзеленбуду Олексій Король.

Зараз на березі ростуть переважно верби, ближче до проспекту – клени, тополі і дуби. Всю рослинність збережуть, але планують розбавити невеликим гаєм з червоного клену.

«Плануємо встановити аератор на озері у вигляді фонтану. Плюсів у цьому як мінімум два: не доведеться встановлювати його на березі і витрачати великі кошти на будівництво. Фонтан на воді додасть краси цьому мальовничому місцю, а аератор буде збагачувати водойму киснем. Як показав досвід використання таких пристроїв на інших водоймах в столиці, вода в озерах стає набагато чистішою», – додав Король.

Всі стежки, якими звикли ходити люди викладуть плиткою, і облаштують прогулянкову доріжку вздовж озера. Також додадуть лави з природних матеріалів і урни.

Реконструкція парку імені Рильського розбита на три черги, які залежать від фінансування з бюджету міста. На місці старих атракціонів планують створити дитяче містечко з гірками, майданчиками і скалодромом.

У парку встановлять однотипні будиночки, у яких розташують фудкорти. У подальших чергах ремонту хочуть встановити одноярусні і двоярусні підвісні доріжки.

«Ми їх плануємо робити для того, щоб відвідувачі мали можливість подивитися на природну красу парку, розкрити рекреаційний потенціал і значення цієї території. Тут є природні болота, кущі, дерева, до яких просто так не підійдеш. За допомогою підвісних доріжок люди зможуть пройти над ними і помилуватися природою, яка залишиться недоторканою», – каже Король.

Також в планах – канатна дорога, яка може бути реалізована лише як інвестиційний проєкт.

Парк був заснований у 1957 році у північній частині Голосіївського лісу. Його площа -–140,9 гектара. У 1964 році він отримав назву на честь поета Максима Рильського. Парк має статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Джерело: НВ