Райради- не радянське минуле, а сучасна європейська реальність, – політолог

« Багато хто, говорячи про райради, як про атавізм радянської системи, забуває відкрити ту ж таки Вікіпедію й почитати, що цей орган місцевого самоврядування є нормою для більшості європейських міст. В Берліні є 95 районів і в кожному обирається 45 депутатів. У Варшаві 18 районів і в кожному є свій депутатський корпус. Справа, насамперед, в вертикалі української виконавчої влади, яка не бажає децентралізовуватися в столиці» –
заявив в ефірі радіо «Голос Києва» політолог, експерт з місцевого самоврядування, голова ГО «Муніципальна ліга Києва» Олександр Федоренко.

За словами експерта, суперечки щодо недоцільності проведення виборів та повернення інституту функціонування районних рад у Києві зводяться до одного: або кияни самостійно обирають владу, або ж владу киянам призначають в Адміністрації президента.

«Або ти, або тебе. У 2010 році Черновецький та Партія регіонів ліквідували систему районних рад з метою абсолютного контролю над Києвом. З’явилася чітка ієрархія, встановлювався диктат Адміністрації Януковича в усіх районах столиці», – зауважив політолог.

На переконання Федоренка, попри гучні заяви про реформи та децентралізацію, діюча влада, вочевидь, не має наміру відновлювати місцеве самоврядування в районах Києва. Про неготовність центральної та київської влади бути ближчою до людей свідчить і«замовне» рішення Окружного адмінсуду Києва щодо призупинення виборів до райрад міста.

Дискусія щодо необхідності першочергового визначення повноважень районних рад, а вже потім обрання їх складу також є недоречною, зазначив експерт. Він нагадав, що відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються Київрадою за узгодженням з райрадами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах.

«Таким чином, спочатку проходять вибори до райрад, і вже потім Київрада за узгодженням з новообраними депутатами райради, визначає повноваження районної ради.
Це не є просто міркуванням, це є вимога діючого законодавства», – додав експерт.

Нагадаємо, районні ради у столиці скасували у 2010 році.
В липні 2015 р. Київрада прийняла рішення про проведення перших виборів до районних у Києві рад.
Центральна виборча комісія призначила на 27 березня 2016 року вибори депутатів до районних рад Києва., згодом оголосивши 6 лютого 2016 року стартом виборчих перегонів.
27 січня Окружний адміністративний суд Києва призупинив вибори до райрад Києва, призначених на 27 березня, за позовом ГО «Наждак».

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply