Рада закликає світ не визнавати легітимність виборів у Держдуму РФ

Верховна Рада ухвалила постанову №5497 “Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із незаконною підготовкою виборів у Державну Думу Російської Федерації у тимчасово окупованій АР Крим та Севастополі та з залученням до голосування громадян України з окупованої частини Донецької та Луганської областей”.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 318 народних депутатів.

Так, згідно з текстом звернення, народні депутати України закликають міжнародну спільноту застосувати всі необхідні засоби, щоб застерегти органи влади та окупаційну адміністрацію Російської Федерації від проведення виборів у Держдуму на тимчасово окупованій території України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополі – та “унеможливити участь у виборах громадян України, що проживають на окупованій частині Донбасу”.

Верховна Рада України також закликає міжнародне співтовариство не визнати легітимність виборів у Державну Думу Російської Федерації 19 вересня 2021 року та її подальших рішень у разі проведення голосування на тимчасово окупованій частині території України.

Водночас українські парламентарії просять застосувати санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації РФ, які залучають громадян України на тимчасово окупованих територіях до виборів у Держдуму і тим самим порушують суверенітет України.

Як повідомляв Укрінформ, останнім часом в Росії активно ведуться дискусії про організацію на окупованих територіях Донецької та Луганської областей виборів до Держдуми РФ, призначених на 19 вересня 2021 року.

Європейський Союз занепокоєний заявами про ймовірність виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованих українських територіях, наголошуючи, що це було б порушенням Мінських угод.