Рада безпеки ООН “паралізована”

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Рада Безпеки виявилася “паралізованою геостратегічними розбіжностями”. Про це він сказав на форумі у Досі, передає ВВС.

Гутерреш вважає, що авторитет і довіра до Радбезу ООН “виявилися серйозно підірвані затримкою з відповіддю на війну”. “Але я можу пообіцяти, що не здамся”, – сказав генсек ООН. Він також повторив заклик до гуманітарного припинення вогню у Газі.

Раніше США заблокували резолюцію Ради безпеки ООН із закликом до Ізраїлю негайно припинити бойові дії в Газі, оскільки в ній не було засудження ХАМАС за терористичний напад на Ізраїль 7 жовтня.

Резолюція була винесена на голосування Ради безпеки після того, як Гутерреш застосував 99 статтю Статуту ООН, яка рідко використовується і дає йому право привернути увагу до “будь-якого питання, яке може загрожувати підтримці міжнародного миру та безпеки”.

У МЗС Ізраїлю у зв’язку з цим наголосили, що Гутерреш не застосовував цю статтю після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну навіть після того, як резолюцію Радбезу ООН було заблоковано країною-агресором.

Представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан подякував США за блокування резолюції і заявив, що “припинення вогню можливе лише за умови повернення всіх заручників та знищення ХАМАС”.

Джерело: “Ліга.NET”