Пил з Сахари може принести до Києва радіоактивні елементи та гербіцид – еколог

Пил з пустелі Сахари, який днями спостерігали кияни, може нести страшні хвороби, навіть чуму, а також радіоактивні елементи й заборонений гербіцид “дуст”, який накопичується в організмі людини й значно ефективний проти сарани.

На цьому наголосив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

За його словами у пустелі Сахари проводили випробування ядерної зброї – звідти у пилу радіоактивні елементи.

Декілька років тому теж була така ситуація, теж був пил із Сахари й там знайдені були радіоактивні елементи. Тобто, ми можемо говорити про те, що такий самий пил, який днями був, також може нести, перш за все, радіоактивні елементи. Там же в пустелі проводили випробовування ядерної зброї. Тому, якщо пил йде до нас , технічно може зустрічатися радіоактивний пил”, – пояснив він у коментарі.

Еколог додав, що окрім радіоактивних елементів пил із Сахари може нести страшні хвороби, навіть бактерії чуми.

Ми знаємо, на жаль, екологічні норми у країнах Африки дуже низькі, практично їх там немає. То ми можемо говорити, що там може бути такий страшний гербіцид, як ДДТ, або якісь серйозні бацили – бактерії чуми та інших серйозних захворювань. І все це може разом із пилом дістатися України”, – додав Борейко.

Довідка:

ДДТ – поширена побутова назва “дуст” – це інсектицид, який дійсно ефективний проти сарани. Також використовується проти комарів, шкідників бавовника, соєвих бобів тощо.

ДДТ заборонений для застосування в багатьох країнах через те, що здатний накопичуватися в організмі тварин і людини. Стійкий до розкладання в зовнішньому середовищі. За нормальних умов це біла кристалічна речовина без смаку і майже без запаху.

Джерело: “Великий Київ”