“Пийте-їжте з катами”. Посольство РФ в Києві пікетували через святкування “дня ФСБ”

Увечері 22 грудня будівлю посольства Росії в Києві пікетували рідні політичних в’язнів українців в Росії.

У п’ятницю росіяни відзначали “день працівника органів безпеки РФ” (офіційне свято в РФ – 20 грудня). І в будівлі дипустанови проводилися урочисті заходи. Активісти прийшли з плакатами: “Пийте-їжте з катами НКВД”, “З днем народження, кати” та іншими.

“Сьогодні в будівлі російського посольства збираються дипломати різних країн у зв’язку зі святкуванням Дня працівника органів безпеки Росії”, – пише Крим.Реаліі, кореспондент якого був на місці подій.

Рідних політв’язнів обурила лояльність дипломатів інших країн, які прийшли на святкування дня “КГБ-ФСБ”.

“Ми вийшли, тому що в російських в’язницях сидять наші рідні. А вони святкують сторіччя свого НКВД, КГБ, а тепер ФСБ”, – сказав на акції батько політв’язня Валентина Виговського Петро Виговський.

Також серед присутніх батько Павла Гриба Ігор.

На акцію вийшли двоє охоронців посольства.

Нагадаємо, Павло Гриб зник в Білорусі 24 серпня. Його батько, який раніше працював в Державній прикордонній службі України, відразу припустив, що його викрали співробітники ФСБ РФ.

7 вересня генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ в Краснодарському краї про зміст Гриба в СІЗО Краснодара.

ФСБ РФ звинувачує його в “тероризмі” (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, санкція статті передбачає позбавлення волі від десяти до 15 років).

Українець заарештований в РФ до 4 березня 2018 року.

http://nv.ua/ukr/ukraine/events/posolstvo-rf-v-kijevi-piketuvali-cherez-svjatkuvannja-dnja-fsb-2418891.html