ПЦУ просить державу надати їм приміщення Києво-Печерської лаври

Священний Синод ПЦУ, який 28 березня, проходив у Києві, підтримав позицію Митрополита Епіфанія, викладену в його Зверненні до братії Свято-Успенської Києво-Печерської лари та громадськості від 18 березня 2023 р.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Синод закликав ченців лаври до єднання в лоні Помісної Української Православної Церкви на канонічних засадах, визначених рішеннями Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 р. та Патріаршим і Синодальним Томосом про автокефалію Православної Церкви України, врученим 6 січня 2019 р.

Учасники Синоду ПЦУ зазначають, що вони підтримують рішення держави про припинення договору, за яким структури Московського Патріархату в Україні користувалися частиною комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, водночас вважають за необхідне зберегти в лаврі чернече життя та непереривність звершення Богослужінь.

Священний Синод відтак просить уряд надати їм для організації монашого життя, богослужбової та іншої релігійної діяльності приміщення на території комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Джерело: “Великий Київ”