Привіт з космосу. Ізраїльський місяцехід зробив селфі на тлі Землі

Перший приватний місяцехід надіслав своє фото на тлі Землі. Апарат перебував на відстані у 37,6 тис. км від нашої планети.

Запущений два тижні тому на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX, ізраїльський місяцехід відправив на Землю своє селфі, пише Business Insider.

Космічний апарат сфотографував себе на тлі Землі та ізраїльського прапора з написом “Маленька країна, великі мрії”.

Місяцехід розміром з посудомийну машину називається Beresheet, що в перекладі з івриту означає “спочатку”. Beresheet є першим приватним місяцеходом, який запустила некомерційна організація SpaceIL у рамках місії, вартістю в $100 млн.

Апарат має подолати ще понад 380 тис. км, і якщо він здійснить успішну посадку на Місяць 11 квітня 2019-го, – Ізраїль стане четвертою країною, якій вдалося потрапити на Місяць.

“Я хотів показати, що Ізраїль – ця маленька країна з населенням близько 6-8 млн людей – може зробити таке, що раніше вдавалося лише трьом найсильнішим країнам у світі: Росії, Китаю та США”, – говорить південноафриканський мільярдер Морріс Кан, який виступив спонсором місії.

Повідомляється, що після запуску Beresheet мав ряд проблем, головною з який став збій бортового комп’ютера, що призвело до перезапуску системи і пропуску необхідного маневру.

За словами керівників місії, це нормально, що нові космічні апарати можуть мати деякі проблеми в перші дні експлуатації, і, головне, що їм вдалося з ними впоратися.

Місяцехід має розміри всього 1,5 метра у висоту і 1,8 метра в ширину, а 75% його ваги займає паливо.

Через п’ять тижнів Beresheet повинен торкнутися поверхні Місяця у так званому Морі безтурботності, що у північній півкулі Місяця. Ця місцевість покрита темною лавою після стародавнього виверження вулкана, а також відома як “ліве око обличчя Місяця”

Конструкція місяцеходу не передбачає системи охолодження, тому він повинен вийти з ладу через надмірну кількість сонячної енергії приблизно після трьох днів на Місяці. За цей час апарат повинен встигнути виміряти магнітне поле супутника Землі і відправити інформацію в NASA та інші космічні організації.

https://techno.nv.ua/ukr/innovations/privit-z-kosmosu-izrajilskiy-misyacehid-zrobiv-selfi-na-tli-zemli-50009578.html