Провідні вчені планети б’ють на сполох: світ на межі колапсу

Міжнародна група провідних учених повідомила про те, що людство будує на порозі катастрофи. Зміна клімату, що прогресує і втрата біорізноманіття з кожним днем ??все більше загрожує виживанню всіх видів на нашій планеті. Автори нової роботи, опублікованої взимку 2021 роки, попереджають, що якщо світові лідери нарешті не визнають це проблему в повному обсязі, наслідки будуть жахливими.

В ході останнього дослідження було проаналізовано близько 150 робіт, що описують зміни навколишнього середовища. Експерти відзначають, що лідери світових держав більшою мірою ігнорують кліматичні проблеми, в той час, як результати нового дослідження показують, що умови навколишнього світу «набагато небезпечніші, ніж вважає громадськість».

Даніель Блюмштейн, професор Інституту навколишнього середовища і сталого розвитку Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та один з авторів статті, сказав CNN, що не буде перебільшенням сказати, що цивілізації загрожує колапс при такому ставленні людей до проблем екології.

Професор Корі Бредшоу з Університету Фліндерса в Австралії відзначив, що «насправді масштаб загрози біосфері та всім її формам життя настільки великий, що його важко осягнути навіть добре поінформованим експертам».

Знову і знову вчені, експерти та захисники навколишнього середовища попереджають, що Земля знаходиться в критичному стані. Уже кілька років вчені говорять про шосте масове вимирання, причиною якого є людина, однак люди продовжують торгувати дикими тваринами, забруднювати навколишнє середовище і використовувати токсичні речовини.

Зрозуміло, багато країн вже намагалися знайти вихід з ситуації, що склалася. Так у 2010 році лідери 196 країн зібралися в Японії й погодили список цілей в області біорізноманіття, покликаних врятувати Землю. Однак 10 років потому група експертів ООН дійшла висновку, що світ не зміг досягти жодної мети.

«Ми вже багато років говоримо: нам потрібно зробити те-то, те-то і те-то», – сказав Блюмштейн. «Ми знаємо, в чому полягають проблеми, але вважаємо за краще нічого не робити».

Джерело: “Цікавості”