Продану за пів мільйона доларів роботу Примаченко передали Національному художньому музею

Картину Марії Примаченко “Квіти виросли коло четвертого блока”, яку раніше на благодійному аукціоні за 500 тисяч доларів придбав українець з-за кордону, передали Національному художньому музею України.

Про це НХМУ повідомив у соцмережах.

“Картина Марії Примаченко, завдяки якій на потреби ЗСУ передали пів мільйона доларів, тепер в NAMU”, — повідомили в музеї.

Також там нагадали, що 29 квітня-5 травня Фонд Сергія Притули та аукціонний дім Дукат продали на аукціоні картину Марії Примаченко “Квіти виросли коло четвертого блока” (1990). Усі отримані кошти Фонд відправив на допомогу Збройним силам України. Твір для аукціону зі своєї сімейної колекції подарували Фонду Притули Ігор Понамарчук та Дар’я Добріян. Родина Марії Примаченко підтримала аукціон і відмовилася від роялті з продажу картини на користь ЗСУ.

За результатами аукціону, картину придбав українець із закордону за 500 тис. доларів. Це стало рекордною ціною, за яку було придбано українську картину в історії благодійних аукціонів.

“Однак на цьому історія про мистецтво, яке працює на перемогу, не закінчилася, — додали в музеї. — Днями картину Квіти виросли коло четвертого блока Марії Примаченко Національний художній музей України прийняв на відповідальне збереження. Коли музей знову відчиниться для відвідувачів, то плануємо в постійній експозиції представити і цей твір. Хай полотно видатної художниці буде ще одним символом єдності українців у часи випробувань”.

Джерело: “Рубрика”