Про «ВЕЛИКЕ російське ВАРВАРСТВО і МАРОДЕРСТВО»

Традиційно, у Всеукраїнський день краєзнавства, я нагадував про унікальні історико-архітектурні місцини по всій Україні та наші проекти по їх збереженню та популяризації.

Сьогодні ж доречно сказати нам і всьому світу про те, ЯК і СКІЛЬКИ таких неповторних місць зруйнували або пошкодили російські ВАРВАРИ XXI століття.

Нагадаю, що за даними МКІП за період з 24 лютого 2022 року до 25 березня 2024 року РФ зруйнувала або пошкодила 1046 обʼєктів культурної спадщини України. З них памʼяток національних значення – 128, місцевого значення – 848, щойно виявлених обʼєктів культурної спадщини – 70.

Окрім того, збитків зазанали 1974 заклади культури, , серед яких 951 – клубні заклади, 705 – бібліотеки, 114 – музеї та галереї, 36 – театри, кінотеатри та філармонії…А ще сотні вузів, шкіл та дошкільних закладів, видавництв і друкарень…

Ці цифри разом із фото та відео ЩОДЕННО мають бачити у світі, особливо ті, хто нині – ПРОТИ Путіна, але ЗА – «великую российскую культуру».

Нагадаю, що ВАРВАРСТВО і МАРОДЕРСТВО – це історично ПИТОМІ риси російської держави та її народу. Згадаємо «першого великороса», за визначенням російського історика Василя Ключевсього, Андрія, прости Господи, Боголюбського. Він тікаючи з нашого Вишгорода до їхнього Суздаля в 1155 році викрав ікону Вишгородської Богоматері, яку за переказами було подаровано в 1131 році Константинопольським патріархом Київському князю Мстиславу Великому. Цю ікону російські владні мародери згодом назвала Володимирською та оголосили головною православною святинею не лише Володимира, а й Москви?!

А далі бльше. «Батуринська різанина» 1708 року, крадіжка Петром назви «Русь» в 1721 році, знищення Запорозької січі Катериною в 1775 році, «батальйони смерті Муравйова» в столиці суверенної України 1918 року, руйнування центру Києва сталінськими підривниками в 1941 році, підпал рідкісної україністики в Національній бібліотеці 1964 року, пограбування музеїв та навіть унітазів від 2014 року…. Це все про них – російських ВАРВАРІВ і МАРОДЕРІВ.

І коли знову, в якійсь із європейських столиць, хтось із єврочиновників заведе толерантну мову про неможливість існування світу без «великой российской культуры», ми повинні показати їм реальні наслідки сьогоднішнього ВАРВАРСТВА і МАРОДЕРСТВА цієї «культури» в Україні.

Бо захищаємо ми СВОЄ, РІДНЕ і чужого нам не треба.