Про пільги у 2015р:хто їх отримає

У 2015 році уряд України зберіг пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання палива, ліків, зубопротезування для інвалідів війни, учасників бойових дій, у тому числі учасників антитерористичної операції, інвалідів або пенсіонерів, а також осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько в середу в ефірі “Українського радіо”, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Право на пільговий проїзд громадським транспортом також не обмежується інвалідам І та ІІ групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей, особам, які супроводжують інваліда І групи, учасникам бойових дій, у т.ч. учасникам АТО.

Міністр наголосила, що питання забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги врегульовано Програмою житлових субсидій населенню.

На надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ з бюджету виділили 11,9 млрд грн, на надання пільг та субсидій на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 0,8 млрд грн, на надання пільг з послуг зв’язку, компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 1,9 млрд грн.

З 1 жовтня цього року встановлено розмір обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги, який визначається індивідуально для кожної сім’ї залежно від розміру доходів. При цьому, для громадян з низьким рівнем доходу розмір обов’язкової плати при призначені житлової субсидії становить близько 6-7% від сукупного доходу сім’ї.

Зазначимо, що компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг надається сім’ям, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищує величину прожиткового мінімуму сім’ї.

Міністр наголосила, що у 2015 році буде зменшено державну підтримку НАК “Нафтогаз України”, а заощаджені кошти будуть спрямовані на адресну допомогу частині населення, яка цього потребує.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply