Президент має звільнити голову Закарпатської ОДА, а ВР – оголосити вибори облради

Президент зобов’язаний звільнити голову Закарпатської ОДА. Верховна Рада повинна оголосити позачергові вибори облради.

Затята підтримка національних інтересів Угорщини «українською» владою в Закарпатті набула загрозливого характеру. Як відомо, ці національні інтереси дедалі частіше суперечать інтересам України, а то й становлять небезпеку для її суверенітету й територіальної цілісності.

Останнє рішення Закарпатської обласної ради,скероване проти державного статусу української мови, ухвалили депутати від партії Президента на чолі з Г. Москалем спільно з колишніми регіоналами й представниками угорських партій. Це не може залишатися поза увагою влади та правоохоронних органів.

Нагадаю, що згідно з останнім Всеукраїнським переписом населення 2001 року в Закарпатській області проживало:

українців – 80,5 відсотків;
угорців – 12.1;
румунів – 2.6;
росіян – 2.5;
ромів – 1.1;
словаків – 0.6….

Ситуація на Закарпатті певною мірою нагадує багаторічне нагнітання напруги довкола «мовного питання» в Донбасі, що врешті вилилось у російську агресію. Загравання місцевої влади з тими політичними силами, які спекулюють питанням державної мови, має негайно і рішуче дістати свою оцінку з усіма, так би мовити, оргвисновками.

Микола Томенко
кандидат історичних наук, доктор політичних наук, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/09/22/prezydent_maie_zvilnyty_golovu_zakarpatskoi_oda_a_vr__ogolosyty_vybory_1172421