Прем’єр-міністра вимагають розібратися з виселенням музеїв з Лаври

З Києво-Печерської Лаври церковники збираються виселити Києво-Печерський заповідник і Музей коштовностей.

Про це повідомили у прес-службі народного депутата Олександра Бригинця, з посиланням на музейних працівників Києво-Печерського заповідника.

Народний депутат звернувся до прем’єр-міністра України Миколи Азарова та міністра культури України Леоніда Новохатька з вимогою негайно надати публічну інформацію про майбутню долю всіх музеїв, що розташовані на території Києво-Печерської Лаври.

«Побоювання підкріплюються нещодавніми заявами владики Павла (намісник Києво-Печерської лаври), який заявив про бажання виселити з території Києво-Печерської Лаври об’єкти, що не мають застосування в історії церкви. Насторожило, що заяву церковника не спростував жоден чиновник», – зазначив О. Бригинець.

«Також музейники повідомляють, що нібито фонд Музею коштовностей, який перебуває на території Києво-Печерської Лаври, буде передано Національному банку України. А доступ відвідувачів до експонатів буде припинено», – підкреслив народний депутат.

Також Києво-Печерська Лавра домоглася передачі їй будівлі клініки ім. Громашевського, проте поки що погодилася не виганяти хворих на вулицю. Звільнення медиками території Києво-Печерської лаври відбувається у рамках здійснюваної владою політики повернення культових споруд церквам.

Але в цьому випадку називати це поверненням, як мінімум, нелогічно. Будівля Інституту Громашевського від самого початку будувалася як медзаклад. Причому на гроші киян, а не церкви. Хоча, як стверджує намісник Києво-Печерської Лаври, і «за безпосередньої участі братії монастиря». Більше того, в 1949 році постановою Ради Міністрів СРСР приміщення було передано Державній установі «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб» і не належить ні до Києво-Печерського заповіднику, ні до монастиря.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply