Поїхав на поклон: глава УПЦ (МП) засвітився по праву руку від Кирила

Глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій був особисто присутній під час богослужіння у російському Єкатеринбурзі, яке очолював патріарх Кирилл.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Повідомляється, що літургія була присвячена 100-й річниці розстрілу царя Миколи II і царської сім’ї.

“Блаженніший владика Онуфрій, митрополит Київський і всієї України!” – звернувся патріарх Кирило до гостя з України, який стояв по ліву руку від нього, перед початком проповіді.

Глава РПЦ заявив про те, що злочини, подібні до вбивства царської сім’ї, “не можуть бути випадковими”.

“За цим злочином щось стояло, за ним є якась колективна вина всього народу, якийсь поворот в історичному житті святої Русі, який завів народ у важкий страшний глухий кут”.

За словами патріарха, в певний момент історії російський народ “перетворився на поїзд, машиніст якого не розрахував швидкість і який входить у крутий віраж, прямуючи до неминучої катастрофи”.

Глава РПЦ звинуватив у цьому “чужі думки, чужі ідеали, чуже світовідчуття, сформоване під впливом філософських і політичних теорій, які не мали нічого спільного ані з християнством, ані з нашою національною традицією і культурою”.

При цьому патріарх пов’язав ідею “змінити життя на краще” зі “страшними і кривавими переворотами”. Прагнення “якомога швидше побудувати світ, де панує справедливість, де немає колишнього розшарування за майновою ознакою, де люди живуть мирно і щасливо” Кирило пояснив “затьмаренням розуму”.

Згадав патріарх Кирило і про “київську купель” російського православ’я і “єдиний російський народ”. “Нехай Господь береже землю нашу російську, російський народ, який сьогодні живе в різних державах, які по-різному називаються, та й народ наш називається по-різному, але це той самий народ, який вийшов з київської купелі хрещення”.

Варто відзначити, що раніше стало відомо про справжню бізнес-імперію Кирала під крилом РПЦ.

Так, починалася бізнес-кар’єра патріарха в 1993 році. Тоді за участю Московської патріархії виникла фінансово-торговельна група “Ніка”, віце-президентом якої став протоієрей Володимир Верига.

Відомо, що тільки в 1996 році “Ніка” ввезла в країну близько 8 мільярдів сигарет (дані урядової комісії з гуманітарної допомоги). Це завдало серйозної шкоди “тютюновим королям” того часу, які змушені були платити мита і акцизи і тому програвали у конкурентній боротьбі.

Як стверджує доктор історичних наук Сергій Бичков, який опублікував кілька статей про тютюновий бізнес патріарха, коли Кирило вирішив вийти з цього бізнесу, на митних складах залишалося “церковних” сигарет більш ніж на 50 млн доларів. В ході кримінальної війни за ці сигарети був убитий, зокрема, помічник депутата Жириновського Дзень.