Повз Землю пролетів астероїд на рекордно близькій відстані, але цього ніхто не помітив

16 серпня на рекордно близькій відстані від Землі пролетів невеликий астероїд розміром з машину. Це найбільше наближення астероїда до Землі за всю історію фіксування, повідомляє NASA.

Астероїд, який отримав назву  2020 QG та серійний номер ZTF0DxQ, діаметром 3-6 метрів пролетів на швидкості близько 12,3 км / с в 2950 кілометрах над південною частиною Індійського океану.

Космічну каменюку обсерваторія виявила через кілька годин після її максимального зближення із Землею.

І хоча космічний об’єкт не становив загрози, навіть якщо б увійшов в атмосферу Землі, цей випадок викликає занепокоєння, адже астрономи не знали, що астероїд взагалі існує доки він не пройшов повз.

“Астероїд наблизився непоміченим з боку Сонця”, – сказав Пол Чодас, директор Центру досліджень навколоземних об’єктів NASA. “Ми не очікували цього”, – додав він.

Паломарська обсерваторія в Каліфорнії вперше виявила об’єкт приблизно через шість годин після того, як він пролетів над Землею. Якщо так само “прослизне” непоміченим і впаде на Землю загрозливий астероїд, це може вбити десятки тисяч людей.

Джерело: https://znaj.ua/world/331758-povz-zemlyu-proletiv-asterojid-na-rekordno-blizkiy-vidstani-ale-cogo-nihto-ne-pomitiv