Повітря в Києві: вже не так погано

Станом на 20 квітня в Київській та Житомирській областях, де тривають лісові пожежі, якість атмосферного повітря покращилася. Про це на брифінгу в Києві розповів заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Завдяки зусиллям наших пожежників і деякій зміні синоптичної ситуації, зокрема це зміна напрямку вітру та місцями невеликі короткочасні дощі, якість атмосферного повітря в Житомирській і Київській областях, де спостерігалися найбільші осередки пожежі, а також у Києві значно поліпшилася”, – повідомив Прокопенко.

Він розповів, що ще 19 квітня метеостанції Житомирської, Київської, Чернігівської, Вінницької та Полтавської областей фіксували задимленість або дим, але станом на ранок 20 квітня “цього явища вже немає”.

Прокопенко уточнив, що вітер зараз переважно північного напрямку, 3–8 м/c, у деякі години він може посилюватися до 7–12 м/c.

“За такого перебігу подій якість атмосферного повітря в місті Києві на сьогодні близька до звичайної для цього періоду весни. Завислі речовини – це пил і залишки горіння – близькі або дещо вищі гранично допустимих концентрацій. Вміст у повітрі діоксиду сірки, діоксиду азоту, окису вуглецю та формальдегіду близький до гранично допустимих концентрацій і навіть нижчий”, – сказав він.

Радіаційний фон, за даними спостережень гідрометричної мережі, у нормі, підкреслив Прокопенко.

Лісова пожежа на території Київської області в Чорнобильській зоні відчуження триває від початку квітня, в Овруцькому районі Житомирської області – із середини квітня.

Станом на ранок 20 квітня, як повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій, до гасіння пожежі в Житомирській області залучено 963 людей і 157 одиниць техніки, зокрема три літаки Ан-32П. У Чорнобильській зоні вогонь гасять 1322 людини і 292 одиниці техніки, зокрема три вертольоти.

16–17 квітня столиця України очолювала рейтинг найзабрудненіших міст світу за версією міжнародної компанії IQAir, її індекс якості повітря AQI піднімався вище від позначки 301 (за норми до 50), що є небезпечним рівнем. В Укргідрометцентрі пояснили, що смог і запах гару в Києві спричинили піщаний буревій і переміщення продуктів горіння з Житомирської області. Із середини 17 квітня, за даними відомства, рівень концентрації пилу в повітрі почав падати.

20 квітня, за даними IQAir, ситуація в Києві значно покращилася, AQI впав до 17.