“Потрібно проявити політичну волю” — відомі українці закликають парламенти ЄС надати Україні статус кандидата

Науковці, громадські та культурні діячі України та інших країн закликали парламенти країн-членів Європейського Союзу схвалити заявку України на отримання статусу кандидата в ЄС.

Про це Суспільному повідомила Релігійно-інформаційна служба України.

Звернення до парламентів було ініційовано Українським центром європейської політики. В організації зазначають, що європейські прагнення України ґрунтуються на волі народу та підтверджені досягненнями, які країна зробила після підписання у 2014 році Угоди про асоціацію.

Експерти наголошують, що прогресу вже досягнуто практично в усіх розділах Угоди про асоціацію, а в деяких галузях Україна є більш просунута, ніж багато колишніх кандидатів на початку вступу.

“Без сумніву Україні потрібно зробити ще багато важливих кроків, адже наближення законодавства ЄС є складним завданням для пострадянської країни, однак, власне, надання статусу кандидата в ЄС і стане тим політичним сигналом для українського суспільства, який допоможе їх здійснити, водночас Україна отримає доступ до технічної допомоги та структурних фондів ЄС для впровадження комплексних реформ”, — сказано в заяві.

Звернення до парламентів країн Євросоюзу уже підписали понад сотня моральних авторитетів України та світу. Серед них: головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх, настоятель Православної церкви України Епіфаній, співак Святослав Вакарчук, журналісти Лариса Івшина, Наталія Соколенко, Андрій Куликов, Наталія Лігачова та інші.

Джерело: “Суспільне”