Посли ЄС схвалили санкції проти спецслужб Росії через кібератаки

Посли Євросоюзу вирішили заморозити активи російських військових розвідників ГРУ через кібератаки. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк у Twitter.

Крім Росії, під санкції, імовірно, потраплять спецслужби Китаю та Північної Кореї. У повідомленні йдеться про кібератаки WannaCry (вимагала гроші в користувачів за викуп даних їхніх комп’ютерів), NotPetya (шифрувальник даних, який атакував харківський аеропорт, Чорнобильску АЕС й інші українські об’єкти) та Cloud Hopper (вірогідніше за все, китайський комп’ютерний вірус).

До того ж, за словами журналіста, будуть введені візові заборони і заморожування активів 6 російських і китайських чиновників.

Нагадаємо, в лютому поточного року повідомлялося, що ЄС може розширити санкції проти Росії за кібератаки. Зокрема, була інформація про піддання санкціям структур, пов’язаних із РФ і Китаєм, за злочини в кіберпросторі.

Не так давно Німеччина попросила ЄС ввести санкції проти РФ за кібератаку на Бундестаг. Йдеться про події 2015 року, коли російська військова розвідка отримала доступ до тисяч електронних листів канцлерки Німеччини Ангели Меркель.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/posly_yes_skhvalyly_sanktsii_proty_spetssluzhb_rosii_cherez_kiberataky__zhurnalist_975623