Посли “Великої сімки” оприлюднили заяву з приводу скандального рішення Конституційного суду

«Посли країн G7 стривожені зусиллями скасувати антикорупційні реформи, що відбулися після Революції Гідності. Ми підтримуємо український народ, який продовжує боротися за втілення свого прагнення заможної і демократичної України», — йдеться в заяві послів в Twitter.

Вони нагадали, що Україна вже досягла значного прогресу і «не повинна повертатися в минуле».

27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366-1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

У НАЗК заявили, що судді ухвалили рішення у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли в свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Також в агентстві наголосили, що своїм рішенням КСУ заблокував призначення переможців місцевих виборів, що пройшли 25 жовтня.

Джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/konstituciyniy-sud-ukrajini-posli-krajin-velikoji-simki-vidreaguvali-na-rishennya-sudu-50120830.html