Понад дві сотні протоколів: Держекоінспекція повідомила про порушення природоохоронного законодавства за тиждень

З 18 по 24 серпня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 112 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 248 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 60 тис. гривень.

До Державного бюджету стягнуто 52 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 12 млн 930 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 9 млн 383 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 739 тис. гривень.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Закарпатська та Тернопільська області.

Інспекцією у Закарпатській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Виноградівській міській раді на суму 9 млн 25 тис. 440 грн. за незаконне вирубування дерев, в межах території природно-заповідного фонду місцевого значення, регіонального ландшафтного парку «Притисянський», на землях с. Дротинці Виноградівської територіальної громади. Матеріали направлено до Закарпатської обласної прокуратури.

Інспекцією у Тернопільській області проведено розрахунок збитків на суму

2 млн 804 тис. 10 грн. за самовільне видобування корисних копалин, ймовірно глини (цегельно-черепичної сировини), невстановленими особами, на території Зборівської територіальної громади. Матеріали направлено до ГУНП в Тернопільській області.