Польща виходить зі “Стамбульської конвенції”

Польща на наступному тижні починає процедуру виходу зі Стамбульської конвенції через положення «ідеологічного характеру», які польська влада вважає «шкідливими».

Про це повідомив міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро, передає Польське радіо.

«У понеділок ми подамо заяву в Міністерство у справах сім’ї, праці і соціальної політики про початок офіційної роботи з припинення так званої Стамбульської конвенції, — заявив Зьобро.

Він вважає, що польське законодавство є зразковим щодо захисту жінок від насильства і його стандарти де в чому навіть вище, ніж положення Стамбульської конвенції.

Правляча консервативна партія Право і справедливість не підтримує «створення так званої соціокультурної статі на противагу біологічній», яка нібито нав’язується Стамбульською конвенцією.

Стамбульська конвенція, формально має на меті захистити жінок від усіх форм насильства та дискримінації.

В той же час конвенція гарантує захист від дискримінації за ознакою «гендерної ідентичності» та «сексуальної орієнтації», що робить поняття «гендер» залежним не від природних статевих ознак, а від самоідентифікації особи».

«Такий викривлений підхід, на думку Ради церков, може зробити Стамбульську конвенцію інструментом для популяризації в українських школах і університетах нових «гендерних ролей» та одностатевих стосунків»

Польща підписала конвенцію в грудні 2012 року і ратифікувала її в 2015 році.

Джерело:https://nv.ua/ukr/world/countries/stambulsku-konvenciyu-zalishaye-polshcha-ostanni-novini-50102221.html