Польща не відкривала виборчі дільниці в Україні

Поляки, які проживають в Україні, не можуть голосувати на парламентських виборах до польського Сейму та Сенату, а також не голосуватимуть на референдумі. Все через війну, яка триває. Вибори скасовано по всій Україні. З цієї причини деякі громадяни Польщі вирішили повернутися, щоб визначитися з майбутнім своєї країни.
Полякам, які знаходяться в Україні, для участі у парламентських виборах довелося змінити місце голосування. Це все через заборону проведення виборів в Україні, де не буде створено виборчу комісію. За словами посла Польщі в Києві Бартоша Ціхоцького, причиною цього є нинішня війна, яка пов’язана із застосуванням воєнного стану. Він також додав, що голосуватиме у Польщі. „Організувати вибори в Україні було неможливо через воєнний стан. Тому я вирішив поїхати саме до Польщі, коли зі зрозумілих причин не було можливості створити виборчі округи й проголосувати в Україні” – заявив посол Польщі в інтерв’ю PAP.
Деякі поляки, які постійно проживають або працюють в Україні, також вирішили повернутися додому, щоб мати можливість демократично проголосувати на парламентських виборах. Як пояснює виборець в інтерв’ю PAP, він вирішив поїхати до Польщі проголосувати, бо хоче реалізувати своє право голосу. „Я завжди беру участь у виборах. Я вважаю, що не можна потім критикувати ситуацію в Польщі, якщо ти раніше не скористався своїм правом голосу” – пояснює пан Міхал, який віддасть свій голос у неділю в прикордонному місті Хелм.
Джерело: Ukrayina.pl