Польща бажає репарацій. У Росії – істерика

У Росії називають висловлювання польських лідерів про компенсації за другу світову спробою загладити дипломатичний провал. Це нібито пов’язано із відмовою польського президента їхати в Ізраїль.

Заяви Польщі – “ігри на домашню публіку”, про це заявив глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачев на своїй фейсбук-сторінці.

Таку позицію лідера правлячої польської партії “Право і справедливість” Ярослава Качинського він назвав “повністю провокаційною”.

Це в якійсь мірі спроба згладити дипломатичний провал з неучастю польського президента в пам’ятних заходах в Єрусалимі,
– заявив російський політик.

Він вважає, що у Варшаві готувалися до якихось “нападів” російського президента на Польщу – “навіть зібрали спецкоманду експертів”. Косачев заявив, що Росія “не має мети протистояти саме Польщі в історичних питаннях”. Натомість Росія, за його словами, теж може виставити Польщі рахунок.

“Наша країна може виставити такий рахунок практично будь-кому – більше половини Європи були союзниками Гітлера або ж, як Польща, як мінімум не допомогли запобігти війні”, – стверджує він.

Що сказав Качинський про Другу світову

Лідер партії “Право та справедливість” Ярослав Качинський заявив, що Росії теж слід було б заплатити репарації  Польща вимагає від Росії компенсацію за збитки, завдані під час Другої світової за Другу світову війну. Однак, за його словами, Москва прийме відповідальність ще не скоро.

Репарації – це повне або часткове відшкодування державою, що розпочала агресивну війну, збитків, заподіяних державі, що зазнала нападу. Відбувається за мирним договором або іншими міжнародними актами.

Чому історичні суперечки Росії та Польщі загострились

Ще один історичний конфлікт Росії та Польщі був спровокований форумом пам’яті жертв Голокосту, що відбувся в Ізраїлі. На подію відмовився їхати президент Польщі Анджей Дуда – організатори відмовилися дати йому слово. Дуду обурило те, що досягнення Польщі у Другій світовій применшують, а Путіна запросили до Ізраїлю як головного гостя події.

Джерело: https://24tv.ua/u_rosiyi_vidreaguvali_na_zayavi_polshhi_pro_kompensatsiyu_za_drugu_svitovu_n1269776