Політичний підтекст державного замовлення

Кількість місць на бюджетну форму навчання у провідних вишах країни зменшилась. Натомість навчальним закладам, що не входять до числа провідних, місця були збільшені. Зокрема, це стосується напрямків права та суспільних наук.

У таких провідних вишах як КНУ ім. Шевченка і ХНУ ім. Каразіна забрали частину місць на підготовку юристів, 8% і 29% відповідно. Хоча ці навчальні заклади ділять перше місце за рейтингом якості випускників саме за цими спеціальностями. Водночас Дніпропетровський національний університет (ДНУ) отримав плюс 43%.

На перший погляд це дивно, якщо не знати, що цим вишем опікується особисто перший заступник міністра освіти Євген Суліма. Він, до речі, і є головою конкурсної комісії МОН з відбору претендентів на державне замовлення.

Також удар прийшовся і на журналістику. Найбільший – по ЛНУ ім. Івана Франка (25%) і КНУ ім. Т. Г. Шевченко (13%). А ось Одеська юракадемія Сергія Ківалова має плюс 25%. Ну, просто жодної політики.

Інші спеціальності теж зазнали змін. Міжнародна економіка була скорочена в Шевченка і КНЕУ і теж перенаправлена в Дніпропетровськ.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply