Погода негативно вплине на врожай лікарських рослин

Погода цієї весни вплине на врожай лікарських рослин в Україні. Зокрема зменшиться кількість ефірної олії, яка накопичується у рослині.

Про це розповів Олег Коваленко, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедрою рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету, передає “Агробізнес Сьогодні”, посилаючись на  SEEDS.

«Так, цей рік аномальний і вплине він на показники продуктивності, маси і якості», – каже експерт.

За його словами, на сьогоднішній день недостатня кількість сонячної інсоляції призведе до того, що кількість ефірної олії, яка накопичується у рослині, буде менша, порівняно з минулим роком.

«По-друге, якщо брати по культурам, тут також будуть відмінності. Наприклад, гісоп лікарський ми збирали три рази на рік. У нас на кінець травня-початок червня рослини були уже в фазі цвітіння і підлягали збиранню. На сьогоднішній день стан рослин – це відростання. Ми вже втратили один збір врожаю. Який він буде по валу, на сьогоднішній день не скажу», – розповідає Коваленко.

Науковець зазначає, що ситуація з наявності олії може трішки вирівнятися найближчим часом – синоптики передвіщають підвищення температурних показників і достатньо високі температури на початку червня місяця.

«Вміст ефірної олії може підвищитися, але, все-таки він буде нижчим, у порівняні з минулим роком. Це специфіка року – тут нічого не зробиш. Ми плануємо одне, а природа нам диктує зовсім інше», – зазначає Коваленко.