Поділ хочуть зробити пішохідним

У КМДА розробили концепцію реконструкції Подолу. До 2016 року значну частину його вулиць планують зробити пішохідними. Планується реконструювати Контрактову площу, побудувати паркінг на дебаркадері. Нагадаємо, громадські активісти не бачать необхідності в реконструкції Контрактової площі.

Нова концепція передбачає реорганізацію автомобільного і пішохідного руху на Подолі. Передбачається організувати дві пішохідні зони в районі Ільїнської церкви та Контрактової площі. Також половина вулиці Сагайдачного – на маршруті від Контрактової площі до перетину з вулицею Андріївською – стане пішохідною. Від вулиці Андріївської до Поштової площі буде організовано односторонній рух у дві смуги. Тротуари буде розширено за рахунок ліквідації двох із чотирьох існуючих смуг руху.

«У пішоходів на Подолі буде перевага. Пішохідні переходи будуть підняті на рівень тротуару і виглядатимуть як широкі лежачі поліцейські, тому автомобілі завжди будуть змушені скидати швидкість перед тим, як їх проїхати. Дві третини перехресть на Подолі будуть обладнані такими переходами», – розповів автор проекту, головний спеціаліст департаменту містобудівництва і архітектури КМДА Віктор Петрук.

За його словами, майже всі подільські вулиці стануть односторонніми для проїзду автотранспорту. Двосторонніми залишаться вулиці Набережно-Хрещатицька і Володимирський спуск, вулиця Ярославська до вулиці Почайнинській і частина вулиці Братської – від Іллінської до Борисоглібської.

«Це призведе до збільшення пропускної здатності та підвищення швидкісного режиму. Зараз у годину пік середній швидкісний режим 6,8 км/год., після реорганізації він зросте до 20 км/год.», – пояснив В. Петрук.

На Подолі стане менше світлофорів: «Один світлофор залишиться на перехресті вулиці Братській та Андріївської, чотири світлофори з семи залишаться на Верхньому та Нижньому валах і ще один світлофор – на примиканні Гаванського мосту до Набережно- Хрещатицької. Планується побудувати перехоплюючий паркінг на 300 машиномісць і розмістити його на дебаркадері, пришвартованому між вулицями Андріївською та Іллінською.

Реконструкція Подолу передбачає зміни на Контрактовій площі. За словами заступника директора департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрія Вавриша, проект реконструкції площі винесено на громадське обговорення: «Уже надійшло понад 4 тис. пропозицій. Здебільшого люди хочуть бачити Контрактову площу пішохідно- велосипедною зоною. Розглядається можливість будівництва біля фонтану «Самсон» будівлі магістрату за проектом архітектора Гесте, що була зруйнована під час проектування метрополітену». Пан Вавриш нагадав, що завершується перебудова Гостинного двору і в 2014 році його буде введено в експлуатацію.

Реалізувати проект реконструкції Подолу планується за три роки. Його орієнтовна вартість складе 400-500 млн. грн. За словами Андрія Вавриша, до кінця року проект буде винесено на розгляд Київради.

У громадській організації «Збережемо старий Київ» до ініціатив київської влади ставляться скептично. «Гостинний двір після реконструкції перестане бути двором. Внутрішній дворик там вже перекривають, роблячи будівлю суцільною. Буде ще один звичайний нудний шопінг-молл», – заявив активіст організації Ігор Луценко. На його думку, Контрактову площу слід не реконструювати, а позбавляти від автомобілів: «Головне, щоб пішохідні території не стали парковками, як це часто в нас буває».

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply