Підтримайте петицію про повернення приміщень київських дитсадків!

На сайті Київської міської ради зареєстрована петиція про повернення сотень приміщень дитсадків, які були незаконно приватизовані або ж віддані в оренду. Відновлення їх діяльності дасть можливість піти до дошкільного закладу тисячам дітлахам, чиї батьки наразі не можуть відвести їх до садкових груп через нестачу місць. Такі родини змушені стояти в чергах, відвозити дітей з Києва до бабусь, наймати нянь, сплачувати за дорогі приватні садки.

Київ – місто в якому є місце дитині, вважає ініціатор петиції, голова київського відділення Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко.

На даний час існує дефіцит місць у дошкільних навчальних закладах. Сьогодні в столиці працюють більше 550 дитячих садочків, це біля 50 садків на кожен район міста. Проте, кількість місць у цих дошкільних закладах не відповідає наявній потребі. Садочки переповнені і не забезпечують нормального освітньо-виховного процесу. Станом на кінець 2015 р. влаштування у дошкільні навчальні заклади Києва, без урахування дітей переселенців, потребують понад 14 тисяч дітей.

«Зважаючи на сьогоднішні реалії, батьки мало не з перших днів життя дитини замислюються над тим, чи буде місце у дитсадку. Місць для всіх не вистачає, і ця проблема не вирішується впродовж багатьох років. Причинами складної ситуації є не стільки  бебі-бум і переїзд до Києва родин з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та Криму, а багаторічний досвід забудовників «забувати» про планування інфраструктури та «вміння» чиновників віддавати приміщення дитсадків у приватну власність чи в довгострокову оренду», – зазначає Олександр Федоренко.

Підписавши петицію, кияни змусять владу піти на реприватизацію приміщень колишніх дитячих садочків, безвідповідально та незаконно переданих чиновниками новим «господарям» у різні часи. А також, відновити функціонування дитячих дошкільних закладів в тих приміщеннях, які були відібрані під довготермінову оренду і які зараз займають державні установи (суди, фіскальна служба, управління і т.п.).

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply