Перший марсіанський вертоліт торкнувся поверхні Марсу

Перший марсіанський вертоліт Ingenuity (Винахідливість) нарешті спустився на поверхню Марса. Про це було оголошено вчора (4 квітня) на офіційній сторінці NASA в соціальній мережі Twitter.

Американське управління з аеронавтики та дослідження космічного простору NASA повідомило:

Приземлення вертольота #MarsHelicopter підтверджено! Подорож у 293 мільйони миль (471 мільйон км) на борту @NASAPersevere закінчився спуском на 4 дюйми (10 см) від днища марсохода на поверхню Марса сьогодні. Наступна віха? Пережити ніч.

NASA підкріпила радісне повідомлення знімком Ingenuity на поверхні Марса. Вертоліт доставили на Марс, прикріпленим до днища марсохода Perseverance (Наполегливість). Кількома днями раніше стало відомо про останні стадії підготовки до вивантаження.

Сам вертоліт вартістю 85 мільйонів доларів є зовсім невеликою конструкцією масою в 1,8 кг. Він працює на сонячній енергії, а на час суворих марсіанських ночей передбачена батарея для живлення обігрівача.

2 квітня головний інженер проєкту Mars Helicopter з NASA Боб Баларам написав.

Цей обігрівач підтримує внутрішню температуру близько 45 градусів за Фаренгейтом в суворі холоди марсіанської ночі, коли температура може впасти до -130 F (мінус 90 градусів за Цельсієм). Це добре захищає ключові компоненти, такі як акумулятор і чутлива електроніка, від пошкоджень при дуже низьких температурах.

Головним завданням вертольота є демонстрація технологій і випробування перших польотів на Марсі. До першого польоту Ingenuity залишився тиждень – орієнтовно він відбудеться 11 квітня.

Інформація про результати польоту прибуде на Землю 12 квітня. Якщо перший політ пройде успішно, то Ingenuity здійснить серію більш тривалих польотів над кратером Езеро, куди Perseverance приземлився 18 лютого 2021 року.

Джерело: “Всвіті”