“Переписати Майдан” у подільника Януковича не вийшло

Апеляційний адмінсуд ухвалив рішення, що підстав для перегляду подій Революції Гідності, викладених в шкільних підручниках з історії, немає.

Про це повідомив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович на своїй сторінці в Facebook.

«Для тих, хто не зрозумів, що саме постановив апеляційний адмінсуд у справі про вимогу Портнова переписати підручники історії, поясню. Головний підсумок рішення: підстав для перегляду підручників немає. Рішення окружного адмінсуду Києва скасоване. У більшості вимог Портнову відмовлено», – написав В’ятрович.

Він зазначив, що єдина вимога, яку задовольнив апеляційний суд – міністерство освіти й науки має розглянути звернення позивача відповідно до закону і надати відповідь.

«Рішення апеляційного адмінсуду є остаточним», – наголосив В’ятрович.

Нагадаємо, у березні 2020 року Портнов звернувся до МОН з вимогою вивчити викладене в восьми підручниках: у семи — з історії України для 11-х класів різних авторів, випущених у 2019 році, і ще в одному підручнику історії для 5-го класу, 2018 року випуску. У відомстві ексчиновнику відмовили і він вирішив судитися.

У своєму позові Портнов заявляв, що у підручниках виклад нової історії з 2013 року (Розділ Революція Гідності) містить “ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду“.

Джерело: “Великий Київ”