“Печерний суд” поновив на роботі скандальновідому суддю

Суддя Печерського суду Києва Оксана Царевич, яка в січні 2014 року приймала рішення щодо притягнення до адмінвідповідальності учасників Автомайдану, повернулася на роботу до суду. Про це повідомляє LIGA.net , посилаючись на члена правління Автомайдану, адвоката Романа Маселка.

За даними відповіді з Печерського суду, наявного в розпорядженні Маселка, Царевич знову зайняла свою посаду з 1 квітня поточного року.

При цьому, розглядом справ вона займатися не буде через закінчення п’ятирічного терміну дії повноважень, але отримуватиме зарплату, зазначив адвокат. За його словами, суддя першої інстанції отримує щонайменше 60 000 грн на місяць.

  • У березні 2015 року глава Верховного суду Ярослав Романюк підтримав подання ГПУ про надання згоди на затримання та арешт судді Царевич і ще двох суддів Печерського суду, Рада дала згоду на їхнє затримання і арешт. Пізніше вінницький суд відпустив Царевич під особисті зобов’язання.
  • 29 вересня 2016 року п’ятий президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Царевич із посади судді Печерського суду Києва.
  • 6 березня 2017 року Вищий адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Царевич, яка хотіла відновитися на посаді. Проти неї було відкрито справу, яка стосувалася дій після розгляду справ проти учасників Революції Гідності – її підозрювали в прийнятті завідомо незаконних рішень проти активістів Автомайдану.
  • У червні 2020 року Шевченківський райсуд визнав суддю Царевич невинною.