Партійні домовленості замість конкурсного добору суддів КСУ

Вже цього тижня Верховна Рада може призначити двох суддів Конституційного Суду України, зазначають директор Фундації DEJURE, член Ради РПР Михайло Жернаков та експертка Центру політико-правових реформ і РПР Юлія Кириченко

Але попри те, що Конституція передбачає конкурсний та об’єктивний добір суддів, відбувається це знову в максимально заполітизований спосіб. Спочатку комітет із правової політики та правосуддя не допустив до участі незалежних кандидатів, поданих не від парламентських фракцій. Потім дві найбільші фракції не тільки домовилися щодо кандидатів (Олег Первомайський від НФ й Ірина Завгородня від БПП), а й “прив’язали” це до низки проблемних голосувань, укотре “розмінявши” голоси замість добору об’єктивно найдостойніших бути суддями.

Тож жодного конкурсного добору суддів КС у паралменті, який нам продавали як частину “великої” судової реформи авторства президента Порошенка, не відбулося й уже не відбудеться. Все вирішили партійні домовленості.

Питання, чи здатні політично залежні судді, призначені парламентом, вказувати парламентові на неконституційність його законів, залишається риторичним.

Як наслідок – під загрозою не тільки той прогрес у Конституційному Суді, якого вдалося досягти недавно. Чим загрожує політично залежний Конституційний Суд, ми з вами добре пам’ятаємо. Саме завдяки політично залежним суддям КСУ в 2010 стала можливою узурпація влади Януковичем.

Раніше громадськість закликала Верховну Раду не політизувати процес і забезпечити об’єктивний відбір. Але вкотре партійні інтереси можуть виявитися сильнішими, ніж незалежний суд та інтереси демократії.

http://uainfo.org/blognews/1526476601-partiyni-domovlenosti-zamist-konkursnogo-doboru-suddiv.html