П’ять держав вимагають від Ірану передати “чорні скриньки” літака МАУ

Україна, Канада, Афганістан, Швеція та Об’єднане Королівство – держави, чий громадяни загинули в авіакатастрофі “МАУ”, звернулися до офіційного Тегерану з вимогою передати бортові самописці. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Канади.

Згідно з повідомленням, напередодні міжнародна група координації та реагування щодо жертв польоту PS752 провела свою п’яту нараду у форматі телеконференції.

“Усі країни стурбовані тим, що Іран не передав чорні скриньки. Додаток 13 до Конвенції про цивільну авіацію вимагає, щоб це відбулося без зволікань. Іран повинен негайно віддати чорні скриньки як демонстрацію постійної готовності мати повний та прозорий виклад цієї події”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, усі країни погодилися з необхідністю постійного тиску на Іран для забезпечення закриття, підзвітності, прозорості та справедливості для жертв польоту PS752.

Нагадаємо,  напередодні іранська сторона перестала надавати Україні докази після того, як стався витік записів переговорів іранських диспетчерів.

Джерело:https://zik.ua/news/politics/katastrofa_litaka_mau_piat_derzhav_vymahaiut_vid_iranu_peredaty_chorni_skrynky_958167