​Озонова діра над Антарктидою рекордно зменшилася за останні 30 років

Цьогоріч озонова діра над Антарктидою може сягнути найменших розмірів за останні три десятиліття.

Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, спостереження за надмірним виснаженням газу в атмосфері свідчать про те, що діра не відкрилася у 2019 році так, як це відбувається зазвичай.

Європейська служба моніторингу атмосфери проекту “Коперник” стверджує, що наразі діра займає вдвічі меншу площу, ніж зазвичай у середині вересня.

Як зазначають науковці, найбільші втрати озону спостерігаються під час антарктичної весни саме вересні-жовтні, у результаті того, що хімічні речовини, які містять хлор та бром,  порушують баланс у процесі знищення газу в атмосфері.

Умови для того, щоб озоновий шар ставав тоншим,  виникають щорічно, як тільки Антарктида виходить із зими. Реакції, які працюють на руйнування озону в холодній стратосфері, активуються поверненням сонячних променів у високі широти.

Минулого тижня площа діри становила 5 млн кв. м., натомість у минулому році вона перевищила 20 млн. кв. м. Хоча у 2017 році діра була трохи більшою за 10 млн. кв. м.

Заступник керівника служби моніторингу Річард Енгелен каже, що невеликий розмір, який спостерігається в цьому році, є обнадійливим, але застерігає від поступливості.

“Зараз я думаю, що ми повинні розглядати це як цікаву аномалію. Нам потрібно дізнатися більше про те, що це спричинило”, – додав він.

Джерело: https://zik.ua/news/2019/09/16/ozonova_dira_nad_antarktydoyu_rekordno_zmenshylasya_za_ostanni_30_rokiv_1648095