Острів Ванкувер приречений?

За даними сейсмологів, острів Ванкувер вже живе “в борг”, оскільки вже настав час для потужного землетрусу магнітудою 7, також можна очікувати додаткового землетрусу магнітудою 9, який може викликати мега-цунамі.

Останній великий землетрус на острові Ванкувер відбувся в Кортні в 1946 році і отримав 7,3 бала за шкалою Ріхтера. Сейсмологи кажуть, що землетруси такого масштабу повинні відбуватися кожні десять років.

І цей землетрус – неминуче станеться. Більш того, Ванкувер увійшов в той проміжок часу, коли катастрофа не обмежиться лише підземним поштовхом в 7 балів, а незабаром буде й більш потужний землетрус нищівною магнітудою в 9 балів за шкалою Ріхтера.

Ці землетруси в зоні субдукції Каскадії відбуваються кожні 200-800 років, а останній спостерігали близько 300 років тому. Якщо землетрус досягне величини в 9 балів, він викличе цунамі, що завдасть шкоди всім прибережним населеним пунктам на острові.

Гігантська хвиля цунамі зі швидкістю понад 700 км на годину вдарить по узбережжю і висота її буде не менше 10 метрів. Це не просто хвиля, подібна до тих, що вирують під час штормів, тоді зсувається лише поверхневий шар вод океану і хвилі не мають настільки руйнівної сили, а під час цунамі відбудеться зсув всієї товщі води на площі в багато кілометрів і ось ця хвиля змете все на своєму шляху.

Жителі західного узбережжя, швидше за все, будуть мати лише близько години, коли їх повідомлять про цунамі, але тільки 15 хвилин для тих, хто живе в районі субдукції Каскадії…

Каскадія – біорегіон, розташований натихоокеанському узбережжі Північної Америки. Згідно концепції до його складу входять території Британської Колумбії, штатів Вашингтон та Орегон.

http://dialogs.org.ua/science/16394/