Онук “Капітана Кусто” будує підводну станцію

Фото: Forbes

Онук знаменитого океанографа Жак-Іва Кусто вирішив продовжити сімейну справу, побудувавши одну з найбільших підводних населених станцій у світі за $135 млн.

У підводному будинку, створеному на зразок МКС, вчені зможуть жити місяцями, вивчаючи зміни клімату і розробляючи нові ліки, інформує Forbes.

Фаб’єн Кусто був народжений, щоб стати акванавтам. Онук прославленого дослідника Жак-Іва Кусто освоїв підводне плавання в чотири роки і провів дитинство з дідом в дослідницьких експедиціях.

«Підводне плавання – це дивовижна можливість, але ви обмежені в часі», – говорить він.

Один із способів обійти це обмеження є підводна жила станція, що дозволяє дослідникам жити і працювати в океані більш тривалий час. Дід Фабьена був одним з тих, хто поклав початок роботі над такими проектами в 1960-х роках. Сьогодні Фаб’єн планує продовжити його справу, побудувавши Proteus – підводний будинок і дослідницьку станцію, яка стане однією з найбільших в історії. На створення станції піде три роки, вона буде перебувати на глибині 18 м в морській зоні, що охороняється недалеко від узбережжя карибського острова Кюрасао. До 12 осіб зможуть жити там під водою кілька тижнів, а можливо, навіть місяців.

Це серйозний прогрес для підводних населених станцій, які в минулому за розмірами можна було порівняти з мінівеном або шкільним автобусом.

«Більшість станцій створювалися для однієї місії або для обмеженого числа місій. Вони ніколи не замислювалися, що Міжнародні космічні станції це об’єкт, який буде працювати більш тривалий період », – говорить Фаб’єн, що заснував у 2016 році некомерційну організацію Fabien Cousteau Ocean Learning Center в Нью-Йорку.

Будівництво станції і підтримання її роботи в перші три роки обійдуться приблизно в $135 млн, які Фаб’єн і намагається залучити. Він відмовився називати імена інвесторів проекту, але до числа стратегічних партнерів входять Північно-Східний університет в Массачусетсі, Ратгерський університет в Нью-Джерсі й некомерційна організація «Карибський центр досліджень і управління біорізноманіттям», розташована на острові Кюрасао.

Джерело: https://dilo.net.ua/novyny/navishho-onuk-kapitana-kusto-buduye-pidvodnyj-mks-za-135-mln/