Окупанти прискорили видачу російських паспортів мешканцям ОРДЛО

Паспорти РФ на окупованих територіях Донецької та Луганської областей наразі отримали майже 600 тисяч українських громадян.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова за результатами зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні Оле Егбергом Міккельсеном.

“Звернула увагу на той факт, що Росія продовжує, а останнім часом навіть прискорює, свою політику масової видачі паспортів у спрощеному порядку українським громадянам на непідконтрольних уряду територіях України… Зокрема, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей – паспорти там отримали майже 600 тисяч українських громадян – це чиновники органів місцевої влади, вчителі, лікарі. Діють за принципом – якщо ти не отримуєш паспорт – ти не працюєш”, – повідомила вона.

Денісова зазначила, що окупаційна влада Криму, зокрема, змушує вчителів, інших працівників шкіл та членів їхніх родин до обов’язкової реєстрації на “тренувальне всеросійське онлайн голосування на виборах до Держдуми Росії”.

“Освітян зобов’язують підтверджувати факти реєстрації скріншотами. У разі невиконання цієї процедури, окупаційна влада погрожує їм звільненням. Переконана – це здійснюється з метою подальшої реалізації суб’єктності Криму в складі РФ”, – уточнила вона.

Нагадаємо, Російська Федерація дозволить брати участь у виборах до Державної Думи жителям ОРДЛО, які отримали російський паспорт.

Джерело: “Прямий”