Океанські глибини перетворилися в «урни» для пластикових відходів

Пластикові відходи сильно забруднюють навколишнє середовище, і цей процес дуже важко зупинити. Дослідники з Університету Ньюкасла у Великобританії виявили, що не розкладне сміття лежить не тільки на поверхні Землі, але і в глибинах океану. Окрім того, що сміття просто накопичується на дні, так воно ще й потрапляє в травну систему мешканців глибин. Відкриття дуже насторожило дослідників, оскільки пластикові відходи вже стали причиною загибелі багатьох морських черепах і навіть величезних китів.

Дослідження проводилося у водах Японії, Кермадеке та інших точках планети, де існують підводні ущелини глибиною в тисячі метрів. За допомогою устаткування для відбору проб, вчені підняли на поверхню безліч маленьких мешканців глибин. Вони відібрали 90 тварин і перевірили їх травну систему на наявність пластику. Примітно, що вони перевіряли кінцеві частини травного тракту, щоб виключити недавнє проковтування по дорозі на поверхню.

Пластик був знайдений в кишках 72% тварин — чим глибше вони мешкають, тим більше сміття вони проковтують. Наприклад, в Безодні Челленджера глибиною 10 890 метрів пластик знайшовся у 100% живих істот. Найпоширенішим сміттям виявилися целюлозні волокна, які активно використовуються в одязі. Також дослідники знайшли нейлон, поліетилен і поліамід.

Дослідники зробили висновки, що океанічні глибини є кінцевою точкою для пластикових відходів, які  викидаються людьми  — їм більше нікуди йти. За словами морського вченого Алана Джеймисона, сміття з річки може бути змите чистою водою, а бруд з берегових ліній забирається припливами. Кінець кінцем всі відходи виявляються на дні океанів.

На жаль, людство поки погано справляється зі зменшенням кількості пластику, що викидається. Дослідження 2017 року показало, що з 1950-х років люди виробили 8,3 мільярда тонн пластику, і 6,3 мільярда з цієї маси було викинуто в навколишнє середовище

Джерело: https://cikavosti.com/okeanski-glibini-peretvorilisya-v-urni-dlya-plastikovih-vidhodiv/#hcq=pakUCTr