Офіційно: “Євробачення-2023” не відбудеться в Україні

Європейська спілка телебачення і радіомовлення офіційно підтвердила своє рішення не проводити “Євробачення-2023” в Україні через війну.

Про це йдеться у відповідній заяві спілки (EBU). Організація пише, що “з жалем” ухвалила таке рішення та продовжить дискусії щодо пошуку країни-господарки наступного пісенного конкурсу.

«EBU повністю розуміє розчарування, яке зустріло оголошення про те, що пісенний конкурс “Євробачення 2023” не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення керувалося відповідальністю EBU щодо забезпечення виконання умов гарантування безпеки всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого має розпочатися в найближчий час. А це близько 10 000 людей, які зазвичай акредитовані для роботи на Євробаченні, включаючи знімальну групу, співробітників і журналістів. Крім того, очікується, що на подію приїдуть ще 30 000 шанувальників з усього світу.

У правилах пісенного конкурсу Євробачення, з якими погоджуються всі мовники-учасники, чітко зазначено, що подію можна перенести в форс-мажорних ситуаціях, наприклад, війна. Зокрема, існує великий ризик повітряних ударів, що можуть стати причиною масових жертв“, – пояснили в EBU.

Джерело: “Великий Київ”