Обама в ООН вимагає повернути Україні контроль над територією

Президент США Барак Обама у своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН заявив, що очікує завершення конфлікту в Україні тим, що країні буде повернуто контроль над територією, а також гарантована можливість самостійного визначення свого майбутнього.

“Ми наполягаємо, щоб криза в Україні була вирішена так, щоб забезпечити самостійне визначення майбутнього, а також повернути контроль над територією для сучасної демократичної України”, – заявив Обама. За його словами, міжнародне співтовариство не може залишатися осторонь, дивлячись на анексію Криму і агресію на Сході України, і якщо не давати відсіч подібним неоголошеним війнам, вони можуть прийти в будь-яку країну.

“Те, що сталося в Україні, може повторитися в будь-якій частині світу, і саме в цьому був сенс санкцій проти Росії”, – продовжив Обама. Президент США у черговий раз зазначив, що санкції послабили Росію, її нацвалюту і економіку, освічені люди змушені емігрувати з країни.

За словами Обами, США не хочуть ізолювати Росію, вони зацікавлені в сильній Росії, але не можуть стояти осторонь від порушення міжнародного права. Обама підкреслив, що США розуміє глибоку давню історію між Росією і Україною, однак звернув увагу на те, що український народ зараз сам висловлює зацікавленість, щоб приєднатися до Євросоюзу, а не Росії.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply